Unikátní pohovky pro život

Od roku 1982 vyrábíme v české rodinné firmě KOLINGER zakázkové rozkládací pohovky. Vždy funkční, kvalitní a elegantní.

Funkční

Rozkládací, polohovatelné systémy pohovek a lenošek s vysokou variabilitou nastavení.

Kvalitní

Používáme pouze bytelné ocelové konstrukce, rozkládací mechanismy a dřevěné podstavy.

Elegantní

Nabízíme výběr z desítek barev a látek potahů pro sestavení vlastního designu pohovky podle představ.

Modelové řady pohovek

Kombo

Polohovatelné pohovky a taburety pro komfortní odpočinek a spánek. Kombo vyniká variabilitou poloh a pohodlím díky nezávisle nastavitelným područkám a jedné nedělené matraci.

Duomat

Rozkládací pohovky a křesla pro každodenní spaní i odpočinek. Duomat je konstruován do menších prostor, kde plnohodnotně zastoupí pohovku a dvoulůžko.

Single

Polohovatelné lenošky pro odpočinek i pravidelné přespání. Single nabízí vysokou užitnou hodnotu menší lenošky, která se po rozložení změní v komfortní jednolůžko.

Zakázková výroba

90 % pohovek vyrábíme zakázkově. Zákazník tak má na výběr z desítek potahových látek, materiálů komponent nebo různých kvalit a tuhostí matrací. Pro ty, kteří nechtějí vybírat, máme připraveny modely pohovek v malosériovém provedení.

Vždy dostupný servis

Zakládáme si na dostupnosti servisu našich pohovek. Proto zajišťujeme servis a náhradní díly na všechny modely i po 10 a více letech od zakoupení. Zákazníci také mohou libovolně obměňovat opotřebené součásti pohovky a udržovat ji tak stále v perfektním stavu.

Pro hotely a penziony

Rozkládací systémy pohovek KOLINGER jsou častou volbou ubytovacích zařízeních, které řeší maximální využití prostoru a rozšíření ubytovacích kapacit. Hlavními benefity jsou bytelné ocelové konstrukce, kvalitní matrace a vždy dostupný servis.

AKTUALNĚ

Vyrábíme dostupné roušky

Vyvinuli jsme cenově dostupné funkční roušky jak pro jednorázové tak pro opakované použití z velmi kvalitního a zdravotně nezávadného materiálu s certifikaci OEKO-TEX® standard 100.

K jejich výrobě používáme netkané textilie vysoké gramáže ze 100% polypropylenu. Materiál je cenově dostupný a běžně se používá jak v potravinářství tak na výrobu chirurgických roušek.

výhody: levnější než jednorázové, opakovaně možno vyvářet (100°C), nový materiál, rychle schnoucí, kryje podstatnou část obličeje, neškrtí netahá za uší , lehký, velká plocha pro prostup vydechovaného a nadechovaného vzduchu

Další informace a údržba roušek

Vyrobeno v České Republice

Tuto roušku vyrábíme na Sychově (Liberecký kraj) z materiálů pocházejících z Evropy.

Určení

 • ochrana Vašeho okolí před vydechovanými kapénkami
 • ochrana dýchacích cest před prachovými částicemi při broušení a práci v prašném prostředí
 • ochranu Vaší pokožky před okolním prostředím a povětrnostními podmínkami
 • částečná ochrana vašich tváří a dýchacích cest před náhlou silnou dávkou infekce (např. při kýchnutí nedaleké osoby)
 • rouška je vyráběná jako opakovaně použitelná, s možností vyváření.

Údržba

 • opakovaně vyvařovací (praní na 100°C)
 • nežehlit
 • nesušit v sušičce

Materiál

Netkaná textilie 100% polypropylen, 60gr/m3 nejvyšší kvality. Ideální teplotní rozmezí pro používání polypropylenu je +5 až 100 °C. Měknout začíná při teplotě okolo 140–150 °C, tavit se začíná při 160–170 °C. (proto nežehlit a nepoužívat jako ochranu před jiskrami při broušení kovů)

Šití nitěmi Synton 100% polyester pro teploty do 190°C

Použití

 1. Dodává se naruby. Nejprve masku vyvraťte,
 2. uvažte volně za krkem,
 3. silně potáhněte masku dopředu, čímž dotáhnete uzel,
 4. přetáhněte masku přes obličej a nos,
 5. přetáhněte oka přes uši.

Namísto uzlíku je možné volné konce masky za krkem omotat gumičkou na vlasy. Taháním za volné konce pak můžete masku napínat dle libosti.

Rouška je vyrobena z velmi odolného materiálu a je možno ji zastřihnout podle potřeby (vyjma švu) aby lépe seděla a nepřekážela kolem uší nebo ve výhledu, aniž by se třepila nebo rozpadala.

Bavlna x Polypropylen

V dnešních dnech (druhá půle března 2020) sledujeme jak se kolem nás množí nabídky narychlo vyráběných bavlněných roušek, domácí i sériové výroby. Mnoho z nich přehlíží studie(EN), podle kterých vrstvení materiálu zvýší ochranu zanedbatelně, ale již druhá vrstva výrazně zhorší prodyšnost a tedy urychlí zapaření roušky. Většina z nás už asi udělala zkušenost, že i jednovrstvá bavlněná rouška se zapaří již po několika málo desítkách minut a je tak vhodná na rychlý nákup v obchodě. Při práci či hovoru je brzy mokrá, nepříjemná a vysušení trvá dlouho.

Polypropylenová netkaná textilie je nesmáčivá, stejně jako použité nitě. Vlhkost vydechovaného vzduchu se případně začne srážet jen na vnitřní straně roušky, která ale velmi rychle vysychá.

NT rouška od firmy Kolinger má velikou plochu kterou může vydechovaný vzduch odcházet ven. Výdech není soustředěn jen na malý čtvereček látky před ústy a tím se výrazně snižuje zapařování.

ESHOP ROUŠKY

Historie výroby pohovek KOLINGER

První pohovky vyrábí Antonín Kolinger přímo ve svém bytě na pražském Žižkově. Píše se rok 1982 a v komunistickém Československu je zoufalý nedostatek kvalitního sedacího nábytku. Začíná tedy jako jeden z prvních živnostníků a ihned po revoluci zakládá profesionální výrobu Antonín Kolinger - ason, později ASON interier.

V druhé generaci rodinné výroby přebírá firmu syn Petr Kolinger. Zaměřuje se na zdokonalení výroby rozkládacích pohovek a upouští od širokého sortimentu ostatního nábytku. Zakládá novou filozofii produktu “navrženo zákazníkem” a potřeby majitelů pohovek přenáší zpátky do výroby. Pro zvýšení životnosti pohovek spouští službu Vždy dostupný servis s možností obnovení kterékoli součásti pohovky i po 10 a více letech užívání.