o nás

Bylo to v roce 1982 když se pan Antonín Kolinger nemohl spokojit s nabídkou nábytku na nefunkčním trhu a začal podomácku vyrábět pěnové pohovky. Dnes se pan Kolinger senior věnuje zdraví a zdravému stravování . Výrobu a prodej nábytku mají na starosti další členové rodiny. Dodnes je tak výroba a prodej Rodinou záležitostí.

Historie

Tehdy ještě v komunistickém Československu nebylo soukromé podnikání samozřejmé. Bylo nutné opatřit si povolení k prodeji vlastních výrobků a na každý výrobek cenový výměr od cenového úřadu. Prodej měl dle zákona probíhat pouze na veřejnosti a k tomu posloužila proslulá Pražská Holešovická Tržnice. Výroba pak probíhala v Žižkovském bytě. Daňové přiznání se podávalo jednou ročně,psalo se ručně volnou formou. DPH neexistovala.

Antonín Kolinger tak byl jedním z mála soukromníků před rokem 1989.


Po roce 1990 již jako Antonín Kolinger fyzická osoba s ičo a od roku 2001 jako společnost ASON interier s.r.o. vyrábí čalouněný nábytek pro zdravé sezení a ležení. (původ ason = atelier současného nábytku).


Od roku 2014 převzal rodinnou výrobu pohovek ason Petr Kolinger (resp jeho firma Kolinger s.r.o.) Výroba čalouněných pohovek pod značkou ason je tak v rodině druhou generací.


Junior, Petr Kolinger se do podnikání pustil v roce 2000 a od té doby se věnuje vývoji a prodeji nábytku. Nejprve jako fyzická osoba na ičo, později jako společnost CEZNA CZ s.r.o. (původ CEZNA = Český značkový nábytek)


V létě 2014 dochází k přechodu všech aktivit rodiny Kolinger v oblasti nábytku na Petra Kolingera , resp jeho společnost která se následně přejmenovává na Kolinger s.r.o.


Zajímavostí je, že rodina Kolinger, poskytuje pozáruční servis na všechny výrobky, které kdy vyrobila (pakliže to umožňuje charakter výrobku).

Např u pohovky ason duo, která se nepřetržitě vyrábí od roku 1993 je to našimi zákazníky velice ceněno jelikož si tak mohou obnovit potah, nebo matraci v sedáku a z 20let staré pohovky udělat rázem novou.


Záruka

Není důležité, jak dlouhou záruku Vám přiřkne zákon nebo nabídne výrobce. Důležité je jestli bude výrobek poskytovat užitnou hodnotu po dobu přiměřenou očekávání uživatele.


"Za to co děláme ručíme. A to jak historií rodinné výroby, tak především vlastním jménem !" ..... Kolingerovi