ASON se navrací ke jménu KOLINGER

Od roku 1982 vyrábí rodina KOLINGER unikátní rozkládací pohovky. V průběhu let byly pohovky pojmenovány jako nábytek Antonín Kolinger - Ason, později pak ASON interier. Všechny názvy výrobků jsou nyní sjednoceny pod jméno KOLINGER a upouští se od ostatních označení. Na veškeré pohovky a rozkládací křesla označené ASON / ASON interier poskytujeme i nadále plný pozáruční servis.

Potřebujete servis nebo náhradní díly?

Kombo

Polohovatelné pohovky a taburety pro komfortní odpočinek a spánek. Kombo vyniká variabilitou poloh a pohodlím díky nezávisle nastavitelným područkám a jedné nedělené matraci.

Dříve označováno jako ASON Kombo.

Duomat

Rozkládací pohovky a křesla pro každodenní spaní i odpočinek. Duomat je konstruován do menších prostor, kde plnohodnotně zastoupí pohovku a dvoulůžko.

Dříve označováno jako ASON Duo.

Single

Polohovatelné lenošky pro odpočinek i pravidelné přespání. Single přináší vysokou užitnou hodnotu menší lenošky, která se po rozložení změní v komfortní jednolůžko.

Bez předchozích označení.

Funkční

Rozkládací, polohovatelné systémy pohovek a lenošek s vysokou variabilitou nastavení.

Kvalitní

Používáme pouze bytelné ocelové konstrukce, rozkládací mechanismy a dřevěné podstavy.

Elegantní

Nabízíme výběr z desítek barev a látek potahů pro sestavení vlastního designu pohovky podle představ.

Kvalitní zpracování a vždy dostupný servis

Zakázková výroba

Zakázková výroba pracuje s širokou nabídkou rozměrů od pohovky až po taburet, s různou kvalitou matrací a volbou materiálu podstavy nebo nožiček. Na výběr máte z desítek vzorů a barev potahů i různých kvalit a gramáží látek.

Ocelové konstrukce

Ocelové trubky zaručují vysokou životnost konstrukce. Mechanické rozkládací mechanismy jsou taktéž ze železa a vydrží tak intenzivní používání. Matrace nesou bukové lamely, které zesilují uživatelský komfort při sezení i spaní.

Vždy dostupný servis

Ať už budete pohovku používat rok nebo dvacet let, vždy vám pomůžeme servisovat kterékoli její součásti. Repasujeme konstrukce, dodáváme nové lamely a kolečka, šijeme potahy, čistíme čalounění nebo vyměňujeme matrace.

Modelové řady KOLINGER

Kombo - Postel nebo sedací souprava

Systém rozkládacích a polohovatelných pohovek Kombo nabízí mnoho variací použití. Od vybavení pro studentský byt, kde šetří místo a nabízí každodenní přespání až po několika dílnou sedací soupravu v obývacím pokoji. Díky službě obnovy pohoky můžete měnit potah, matraci nebo podstavu kdykoli si to budete přát. Pohovka tak dokáže plnohodnotně sloužit i desítky let.

Single - Elegantní využití prostoru

Lenoška Single nabízí elegantní minimalistický design s vysokou přidanou hodnotou pro menší prostory. Dokáže se rozložit v jednolůžko a poskytnout tak nejen pohodlný odpočinek, ale také komfortní přespání. Pro pravidelné spaní lze lenoška vybavit různou kvalitou matrací, individuální šířkou i délkou. Manipulace s lenoškou je velmi jednoduchá a její ocelové polohovací mechanismy zajišťují dlouho životnost i při intenzivním používání.

Duomat - Maximální komfort šetřící prostor

Pohovka Duomat je určena všem, kteří ocení především jednoduchost rychlého rozložení, kvalitu spaní a rozsáhlé možnosti individuálního zakázkového provedení. Během 10 vteřin změníte obývák v ložnici. Šetříte prostor a zároveň nepřicházíte o možnost komfortního a zdravého spánku.

Historie výroby pohovek KOLINGER

První pohovky vyrábí Antonín Kolinger přímo ve svém bytě na pražském Žižkově. Píše se rok 1982 a v komunistickém Československu je zoufalý nedostatek kvalitního sedacího nábytku. Začíná tedy jako jeden z prvních živnostníků a ihned po revoluci zakládá profesionální výrobu Antonín Kolinger - Ason, později ASON interier.

V druhé generaci rodinné výroby přebírá firmu syn Petr Kolinger. Zaměřuje se na zdokonalení výroby rozkládacích pohovek a upouští od širokého sortimentu ostatního nábytku. Zakládá novou filozofii produktu “navrženo zákazníkem” a potřeby majitelů pohovek přenáší zpátky do výroby. Pro zvýšení životnosti pohovek spouští službu Vždy dostupný servis s možností obnovení kterékoli součásti pohovky i po 10 a více letech užívání.

Proč čistit potahy pravidelně

Nečistoty jsou hlavním zdrojem pozdějšího výskytu roztočů. Nepromazané mechanismy přivolají dříve nebo později servisního technika pro vrzání, praskání nebo horší závadu omezující používání pohovky.