ASON se navrací ke jménu KOLINGER

Od roku 1982 vyrábí rodina KOLINGER unikátní rozkládací pohovky. V průběhu let byly pohovky pojmenovány jako nábytek Antonín Kolinger - Ason, později pak ASON interier. Všechny názvy výrobků jsou nyní sjednoceny pod jméno KOLINGER a upouští se od ostatních označení. Na veškeré pohovky a rozkládací křesla označené ASON / ASON interier poskytujeme i nadále plný pozáruční servis.

Potřebujete servis nebo náhradní díly?

Polohovatelné pohovky a taburety pro komfortní odpočinek a spánek. Kombo vyniká variabilitou poloh a pohodlím díky nezávisle nastavitelným područkám a jedné nedělené matraci.

Dříve označováno jako ASON Kombo.

Rozkládací pohovky a křesla pro každodenní spaní i odpočinek. Duomat je konstruován do menších prostor, kde plnohodnotně zastoupí pohovku a dvoulůžko.

Dříve označováno jako ASON Duo.

Polohovatelné lenošky pro odpočinek i pravidelné přespání. Single přináší vysokou užitnou hodnotu menší lenošky, která se po rozložení změní v komfortní jednolůžko.

Bez předchozích označení.

Funkční

Rozkládací, polohovatelné systémy pohovek a lenošek s vysokou variabilitou nastavení.

Kvalitní

Používáme hlavně ocelové díly, dřevěné podstavy a mechanické součásti s minimem plastových dílů.

Elegantní

Nabízíme výběr z desítek barev a látek potahů pro sestavení vlastního designu pohovky podle představ.

Kvalitní zpracování a vždy dostupný servis

Zakázková výroba

Zakázková výroba pracuje s širokou nabídkou rozměrů od pohovky až po taburet, s různou kvalitou matrací a volbou materiálu podstavy a nožiček. Na výběr máte také z desítek vzorů a barev potahů i různých kvalit a gramáží látek.

Ocelové konstrukce

Ocelové konstrukce zaručují vysokou životnost konstrukce. Bukové lamely nesoucí matrace podtrhují uživatelský komfort při sezení i spaní. Mechanické součásti pohovky používají minimum plastů a vydrží tak každodenní používání.

Vždy dostupný servis

Ať už budete pohovku používat rok nebo deset let, vždy vám pomůžeme servisovat kterékoli její součásti. Repasujeme konstrukce, dodáváme nové lamely a kolečka, šijeme nové potahy, čistíme čalounění nebo měníme matrace.

Modelové řady KOLINGER

Kombo - Postel nebo elegantní sedací souprava

Systém rozkládacích a polohovatelných pohovek Kombo nabízí mnoho variací použití. Od vybavení pro studentský byt, které šetří místo a nabízí každodenní přespání až po několika dílnou sedací soupravu v obývacím pokoji. Jedna pohovka tak dokáže sloužit více let a díky zakázkové výrobě můžete měnit potah, matraci nebo podstavu kdykoli si to budete přát.

Single - Elegantní využití prostoru

Lenoška Single nabízí elegantní minimalistický design s vysokou přidanou hodnotou pro menší prostory. Dokáže se rozložit v jednolůžko a poskytnout tak nejen pohodlný odpočinek, ale také příležitostné přespání. Pro pravidelné spaní lze lenoška vybavit různou kvalitou matrací, individuální šířkou i délkou. Manipulace s lenoškou je velmi jednoduchá a její ocelové polohovací mechanismy zajišťují dlouho životnost i při intenzivním používání.

Duomat - Maximální komfort šetřící prostor

Pohovka Duomat je určena všem, kteří ocení především jednoduchost rychlého rozložení, kvalitu spaní a rozsáhlé možnosti individuálního zakázkového provedení. Během 10 vteřin změníte obývák v ložnici. Šetříte prostor a zároveň nepřicházíte o možnost komfortního a zdravého spánku.

Historie výroby pohovek KOLINGER

První pohovky vyrábí Antonín Kolinger přímo ve svém bytě na pražském Žižkově. Píše se rok 1982 a v komunistickém Československu je zoufalý nedostatek kvalitního sedacího nábytku. Začíná tedy jako jeden z prvních živnostníků a ihned po revoluci zakládá profesionální výrobu Antonín Kolinger - Ason, později ASON interier.

V druhé generaci rodinné výroby přebírá firmu syn Petr Kolinger. Zaměřuje se na zdokonalení výroby rozkládacích pohovek a upouští od širokého sortimentu ostatního nábytku. Zakládá novou filozofii produktu “navrženo zákazníkem” a potřeby majitelů pohovek přenáší zpátky do výroby. Pro zvýšení životnosti pohovek spouští službu Vždy dostupný servis s možností obnovení kterékoli součásti pohovky i po 10 a více letech užívání.