Čištění potahů pohovek

Prodlužuje životnost potahu

Ruční domácí čištění většinou špínu zapírá ještě hlouběji do vláken potahu pohovky a skvrny po čase opět vystoupnou. Pro bezchybné a zejména šetrné vyčištění potahu využijte profesionální čistírnu oděvů a textilií.

Jako výrobce pohovek dlouhodobě spolupracujeme s Rychlo čistírnou oděvů z Říčan u Prahy. Dobře znají specifika jednotlivých látek, které pro pohovky používáme a dokáží je šetrně a efektivně vyčistit až do původního stavu. Pomohou ať už se vám stane jakákoli nenadálá událost nebo jen chcete pohovku udržovat v perfektním a čistém stavu.

Při čištění komunikuje čistírna přímo se zaměstnanci KOLINGER a vy se tak při komplikacích s tkaninou nemusíte o nic starat.

Orientační ceny čištění:

  • 150 Kč minimálně za jeden čištěný kus

  • 500 Kč průměrně za hlavní potah pohovky


Jak pečovat o pohovky?

1 - Povlak pravidelně luxujte

Používejte hladkou sací hubici bez kartáče a nízký sací výkon. Dejte pozor na rotační a jiné kartáče s ostrými hubicemi, které mohou třepit vlákna potahu pohovky. Vysoký sací výkon vysavače nedoporučujeme, protože uzavírá částice nečistot uvnitř vláken a snižuje tak efektivitu vysávání.


2 - Potahy nechte čistit odborníky

Alespoň jednou do roka sejměte potahy z pohovky, jsou vždy snímatelné, a nechte je vyčistit v profesionální čistírně oděvů a textilií. Dlouholetým partnerem pro čištění pohovek KOLINGER je Rychlá čistírna oděvů v Říčanech u Prahy. S čištěním námi používaných látek mají bohaté zkušenosti.


3 - Promažte ocelové spoje

Ocelové pohyblivé spoje polohovacích a rozkládacích mechanismů pohovky je dobré jednou ročně preventivně mazat olejem na šicí stroje nebo olejem na řetězy jízdních kol. Nepoužívejte silikonové olejové spreje, olej z nich často vyschne po několika měsíčích a dojde k vyššímu opotřebení.


4 - Luxujte úložné prostory

Úložné prostory pohovky jsou skrytým uložištěm nejen věcí, ale také prachu a nečistot. Luxujte je pravidelně abyste předešli zvýšené prašnosti při dosedání na pohovku. Vnitřní prostory otřete antistatickým přípravkem proti prachu, který zajistí nižší usazitelnost prachu v pohovce.


5 - Kontrolujte dotažení šroubů

Jednou za rok zkontrolujte utažení šroubů konstrukce pohovky. Jak mechanických součástí, podstavy, nožek, tak montovaného příslušenství jako jsou područky nebo zadní čela.